AKTUALNOŚCI Komunikaty

Інформація для громадян України (29-03-2022)

Інформація для громадян України

З 26 березня 2022 року громадяни України, які здійснюють опіку над дитиною, можуть подати заяву на отримання допомоги 500+ на Платформі електронних послуг (PUE) — електронній системі Закладу соціального страхування (ZUS)

 

Pomoc dla Obywateli Ukrainy ! (03-03-2022)

Pomoc dla Obywateli Ukrainy !

Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu dołącza do akcji pomocowej dla Ukrainy uruchomionej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Wojna, która toczy się u naszych ukraińskich sąsiadów, wywołuje w nas chęć niesienia pomocy. Prawie każdy z nas zna kogoś z Ukrainy. Dlatego w tym szczególnym czasie nie chcemy pozostawać obojętni.

Ograniczenia w płatnościach do / z Rosji i Białorusi (02-03-2022)

W związku ze zmieniającymi się dynamicznie sankcjami nakładanymi na Rosję i na Białoruś informujemy, że nasz bank nie gwarantuje przeprowadzenia transakcji finansowych powiązanych z ww. krajami. Należy liczyć się z  odrzuceniem płatności przez bank z / do ww. krajów.   
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zapowiedziami, sankcje nakładane przez Unię Europejską, Stany Zjednoczone, inne organizacje międzynarodowe oraz przez poszczególne kraje, w zależności od rozwoju sytuacji, mogą podlegać dalszym rozszerzeniom.
Przykłady sankcji znajdą Państwo m.in. tutaj: https://www.sanctionsmap.eu/#/main


Uwaga – Fałszywe połączenia telefoniczne przestępców podszywających się pod banki! (01-02-2022)

Szanowni Państwo,

W związku ze wzmożonymi w ostatnim czasie próbami ataków typu phishing, które wymierzone są w klientów bankowości internetowej, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i wzmożonej czujności, podczas korzystania z usług bankowości elektronicznej Banku.

Oszuści stosują wiele narzędzi i taktyk, aby ich działania były skuteczne. Jednym z nich są narzędzia do fałszowania numeru telefonu wyświetlanego odbiorcy, których można użyć do ukrycia rzeczywistej lokalizacji oszusta, a nawet podszycia się pod numery telefonów zaufanych organizacji. Przestępcy stosują także oszustwa wielokanałowe, które mogą zaczynać się od wiadomości SMS, e-mail lub poczty głosowej, zachęcając użytkownika do zadzwonienia pod wskazany w wiadomości numer. Takie działanie powoduje skierowanie ofiary bezpośrednio do oszusta.

Możesz paść ofiarą wyłudzania danych do logowania i stracić wszystkie pieniądze.

Cyberprzestępcy za pośrednictwem strony phishing, na której zostały wykorzystane logotypy oraz wzory oryginalnej strony banku, przejmują dane logowania oraz dane autoryzacyjne do bankowości. Przechwycone w ten sposób informacje wykorzystują do kradzieży środków z konta bankowego ofiary.

Godziny pracy Banku w okresie świąteczno - noworocznym ! (13-12-2021)

KOMUNIKAT

W związku, ze zbliżającym się okresem świąteczno - noworocznym informujemy, że:

  • w dniu 24 grudnia 2021r. wszystkie Placówki Banku będą nieczynne. Dyspozycje złożone, w systemach bankowości elektronicznej, w tym dniu zrealizowane zostaną 27 grudnia 2021r.
  • w dniu 31 grudnia 2021r. kasy Banku czynne będą do godz. 12:00, przelewy przyjmowane będą również do godz. 12:00. Wszystkie dyspozycje złożone w tym dniu po godz. 12:00 zrealizowane zostaną 3 stycznia 2022r.
  • płatności natychmiastowe Express ELIXIR nie będą dostępne dla Klientów Banku od godziny 19:00 dnia 31-12-2021r., do godziny 24:00 dnia 01-01-2022r.


Zarząd Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu

Proces umorzeń Tarczy Finansowej PFR 2.0 (29-10-2021)

Proces umorzeń Tarczy Finansowej PFR 2.0

Szanowni Państwo,

Rozpoczyna się proces rozliczenia i zwolnienia z obowiązku zwrotu subwencji dla Przedsiębiorstw z sektora Mikro i MŚP w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0. Firmy, które spełnią określone wymagania mogą liczyć na 100% umorzenia.

Rozliczenia Tarczy 2.0 będą odbywać się w trzech etapach.

Nowy serwis internetowy Banku już wkrótce !!! (13-10-2021)

Szanowni Państwo,

przyszła kolej na odświeżenie serwisu internetowego Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu www.banklbs.pl.
Nowy przejrzysty i intuicyjny serwis ułatwi klientom komunikację z bankiem i będzie pełnił rolę wirtualnego przewodnika po produktach i usługach  Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu

Nowy serwis to całkowite odświeżenie wizerunku Banku w Internecie. Został on zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz rzetelnego źródła informacji dla obecnych oraz przyszłych klientów banku. Jako Bank dążymy do tego, aby być dla Naszych Klientów przewodnikiem po świecie finansów. Priorytetem Banku jest dostarczenie strony internetowej, która będzie przystępna, prosta i czytelna, a tym samym skutecznie zaprezentuje pełną ofertę Banku w rzeczywistości wirtualnej. Dlatego projektując nowy serwis skupialiśmy się na łatwości odnalezienia informacji i intuicyjnej komunikacji wizualnej. Już wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy....

Prace związane ze zmianą szaty graficznej serwisu internetowego www.banklbs.pl planowane są na 29-31 października 2021r. W związku z powyższym mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępnie do niektórych usług.
Za utrudnienia przepraszamy.

Prace serwisowe - 25.08.2021 (25-08-2021)

Prace serwisowe - 25.08.2021
Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 25.08.2021 w godzinach 19:00 do ok. 21:30 mogą wystąpić problemy z zalogowaniem się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Prowadzone będą w tym czasie prace związane z podniesieniem wydajności systemów bankowych.

Bardzo przepraszamy za ewentualne utrudnienia.