AKTUALNOŚCI Komunikaty

Zamień swój smartfon w terminal płatniczy ! (16-09-2022)

Zamień swój smartfon w terminal płatniczy !
Planet Pay POSapp to rozwiązanie umożliwiające bezpieczne przyjmowanie zbliżeniowych płatności bezgotówkowych bezpośrednio na urządzeniu mobilnym, takim jak smartfon tablet, bądź też urządzenie kurierskie.
  • Planet Pay POSapp to idealne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw, dla których mobilność jest istotnym elementem działania;
  • Aplikacja umożliwi przyjmowanie płatności zbliżeniowych bez konieczności zastosowania dodatkowych urządzeń płatniczych;
  • Instalacja aplikacji na telefonie lub tablecie pozwoli mieć terminal płatniczy zawsze przy sobie, dodatkowo zmniejszy kolejki przy płatnościach oraz podwyższy standard obsługi Klienta.

Nieczynny Oddział w Leśnej (08-09-2022)

Informujemy, że w dniu 09 września 2022r. (piątek) z przyczyn technicznych Oddział Banku w Leśnej będzie nieczynny.
Za utrudnienia przepraszamy

Uwaga - prace serwisowe (04-08-2022)

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniach od 12 lipca 2022 roku od godziny 17:30 do dnia 13 lipca 2022 roku do godziny 23:00 prowadzone będą prace związane z podniesieniem wydajności systemów bankowych. w związku z powyższym mogą wystąpić problemy z zalogowaniem się do bankowości internetowej, aplikacji mobilnej oraz bankomatów Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu.

Za utrudnienia przepraszamy.

Informacja w zakresie zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego "Wakacje kredytowe" (29-07-2022)

Szanowni Państwo,
Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu informuje, że zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 7 Lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom (dalej: „Ustawa”) Kredytobiorca kredytu hipotecznego udzielonego na nabycie nieruchomości przeznaczonej na indywidualne cele mieszkaniowe ma możliwość  zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego w PLN, tzw. „wakacje kredytowe”.

WAKACJE KREDYTOWE
Na wniosek Kredytobiorcy w ramach  ustawowych wakacji kredytowych przysługuje Kredytobiorcy Zawieszenie spłaty kredytu w następujących  okresach:
•    od dnia 1 sierpnia 2022 r. do dnia 30 września 2022 r. – w wymiarze dwóch miesięcy;
•    od dnia 1 października 2022 r. do dnia 31 grudnia 2022 r. – w wymiarze dwóch miesięcy;
•    od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. – w wymiarze miesiąca w każdym kwartale.

Інформація для громадян України (29-03-2022)

Інформація для громадян України

З 26 березня 2022 року громадяни України, які здійснюють опіку над дитиною, можуть подати заяву на отримання допомоги 500+ на Платформі електронних послуг (PUE) — електронній системі Закладу соціального страхування (ZUS)

 

Pomoc dla Obywateli Ukrainy ! (03-03-2022)

Pomoc dla Obywateli Ukrainy !

Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu dołącza do akcji pomocowej dla Ukrainy uruchomionej przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Wojna, która toczy się u naszych ukraińskich sąsiadów, wywołuje w nas chęć niesienia pomocy. Prawie każdy z nas zna kogoś z Ukrainy. Dlatego w tym szczególnym czasie nie chcemy pozostawać obojętni.

Ograniczenia w płatnościach do / z Rosji i Białorusi (02-03-2022)

W związku ze zmieniającymi się dynamicznie sankcjami nakładanymi na Rosję i na Białoruś informujemy, że nasz bank nie gwarantuje przeprowadzenia transakcji finansowych powiązanych z ww. krajami. Należy liczyć się z  odrzuceniem płatności przez bank z / do ww. krajów.   
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zapowiedziami, sankcje nakładane przez Unię Europejską, Stany Zjednoczone, inne organizacje międzynarodowe oraz przez poszczególne kraje, w zależności od rozwoju sytuacji, mogą podlegać dalszym rozszerzeniom.
Przykłady sankcji znajdą Państwo m.in. tutaj: https://www.sanctionsmap.eu/#/main


Uwaga – Fałszywe połączenia telefoniczne przestępców podszywających się pod banki! (01-02-2022)

Szanowni Państwo,

W związku ze wzmożonymi w ostatnim czasie próbami ataków typu phishing, które wymierzone są w klientów bankowości internetowej, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i wzmożonej czujności, podczas korzystania z usług bankowości elektronicznej Banku.

Oszuści stosują wiele narzędzi i taktyk, aby ich działania były skuteczne. Jednym z nich są narzędzia do fałszowania numeru telefonu wyświetlanego odbiorcy, których można użyć do ukrycia rzeczywistej lokalizacji oszusta, a nawet podszycia się pod numery telefonów zaufanych organizacji. Przestępcy stosują także oszustwa wielokanałowe, które mogą zaczynać się od wiadomości SMS, e-mail lub poczty głosowej, zachęcając użytkownika do zadzwonienia pod wskazany w wiadomości numer. Takie działanie powoduje skierowanie ofiary bezpośrednio do oszusta.

Możesz paść ofiarą wyłudzania danych do logowania i stracić wszystkie pieniądze.

Cyberprzestępcy za pośrednictwem strony phishing, na której zostały wykorzystane logotypy oraz wzory oryginalnej strony banku, przejmują dane logowania oraz dane autoryzacyjne do bankowości. Przechwycone w ten sposób informacje wykorzystują do kradzieży środków z konta bankowego ofiary.