AKTUALNOŚCI Komunikaty

Ograniczenia w płatnościach do / z Rosji i Białorusi (02-03-2022)

W związku ze zmieniającymi się dynamicznie sankcjami nakładanymi na Rosję i na Białoruś informujemy, że nasz bank nie gwarantuje przeprowadzenia transakcji finansowych powiązanych z ww. krajami. Należy liczyć się z  odrzuceniem płatności przez bank z / do ww. krajów.   
Jednocześnie informujemy, że zgodnie z zapowiedziami, sankcje nakładane przez Unię Europejską, Stany Zjednoczone, inne organizacje międzynarodowe oraz przez poszczególne kraje, w zależności od rozwoju sytuacji, mogą podlegać dalszym rozszerzeniom.
Przykłady sankcji znajdą Państwo m.in. tutaj: https://www.sanctionsmap.eu/#/main


Uwaga – Fałszywe połączenia telefoniczne przestępców podszywających się pod banki! (01-02-2022)

Szanowni Państwo,

W związku ze wzmożonymi w ostatnim czasie próbami ataków typu phishing, które wymierzone są w klientów bankowości internetowej, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i wzmożonej czujności, podczas korzystania z usług bankowości elektronicznej Banku.

Oszuści stosują wiele narzędzi i taktyk, aby ich działania były skuteczne. Jednym z nich są narzędzia do fałszowania numeru telefonu wyświetlanego odbiorcy, których można użyć do ukrycia rzeczywistej lokalizacji oszusta, a nawet podszycia się pod numery telefonów zaufanych organizacji. Przestępcy stosują także oszustwa wielokanałowe, które mogą zaczynać się od wiadomości SMS, e-mail lub poczty głosowej, zachęcając użytkownika do zadzwonienia pod wskazany w wiadomości numer. Takie działanie powoduje skierowanie ofiary bezpośrednio do oszusta.

Możesz paść ofiarą wyłudzania danych do logowania i stracić wszystkie pieniądze.

Cyberprzestępcy za pośrednictwem strony phishing, na której zostały wykorzystane logotypy oraz wzory oryginalnej strony banku, przejmują dane logowania oraz dane autoryzacyjne do bankowości. Przechwycone w ten sposób informacje wykorzystują do kradzieży środków z konta bankowego ofiary.

Proces umorzeń Tarczy Finansowej PFR 2.0 (29-10-2021)

Proces umorzeń Tarczy Finansowej PFR 2.0

Szanowni Państwo,

Rozpoczyna się proces rozliczenia i zwolnienia z obowiązku zwrotu subwencji dla Przedsiębiorstw z sektora Mikro i MŚP w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0. Firmy, które spełnią określone wymagania mogą liczyć na 100% umorzenia.

Rozliczenia Tarczy 2.0 będą odbywać się w trzech etapach.

Nowy serwis internetowy Banku już wkrótce !!! (13-10-2021)

Szanowni Państwo,

przyszła kolej na odświeżenie serwisu internetowego Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu www.banklbs.pl.
Nowy przejrzysty i intuicyjny serwis ułatwi klientom komunikację z bankiem i będzie pełnił rolę wirtualnego przewodnika po produktach i usługach  Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu

Nowy serwis to całkowite odświeżenie wizerunku Banku w Internecie. Został on zaprojektowany w celu zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa oraz rzetelnego źródła informacji dla obecnych oraz przyszłych klientów banku. Jako Bank dążymy do tego, aby być dla Naszych Klientów przewodnikiem po świecie finansów. Priorytetem Banku jest dostarczenie strony internetowej, która będzie przystępna, prosta i czytelna, a tym samym skutecznie zaprezentuje pełną ofertę Banku w rzeczywistości wirtualnej. Dlatego projektując nowy serwis skupialiśmy się na łatwości odnalezienia informacji i intuicyjnej komunikacji wizualnej. Już wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy....

Prace związane ze zmianą szaty graficznej serwisu internetowego www.banklbs.pl planowane są na 29-31 października 2021r. W związku z powyższym mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostępnie do niektórych usług.
Za utrudnienia przepraszamy.

Prace serwisowe - 25.08.2021 (25-08-2021)

Prace serwisowe - 25.08.2021
Szanowni Państwo,

Informujemy, że w dniu 25.08.2021 w godzinach 19:00 do ok. 21:30 mogą wystąpić problemy z zalogowaniem się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Prowadzone będą w tym czasie prace związane z podniesieniem wydajności systemów bankowych.

Bardzo przepraszamy za ewentualne utrudnienia.


Godziny pracy Oddziału w Bolesławcu (03-08-2021)

Szanowni Państwo,
informujemy, iż w dniu 03-08-2021r. Oddział w Bolesławcu Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu czynny będzie w godzinach 8:15 - 12:30.

Ważna informacja dla Posiadaczy Książeczek Mieszkaniowych ! (29-07-2021)

Oszczędnościowe Książeczki  Mieszkaniowe z prawem do premii gwarancyjnej

Zagadnienie książeczek mieszkaniowych wystawionych do dnia 23 października 1990 r. reguluje ustawa z dnia 30 listopada 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami warunkiem przyznania właścicielowi książeczki prawa do wypłaty premii gwarancyjnej jest realizacja jednego z 12 różnych celów mieszkaniowych.

BLIK (08-07-2021)

BLIK

Szanowni Klienci

Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy usługę BLIK. Warunkiem korzystania z usługi BLIK jest posiadanie konta osobistego oraz zainstalowanej aplikacji mobilnej Nasz Bank (na systemy Android) lub ŁBS Sm@rt (na systemy iOS). Dzięki usłudze BLIK możesz:

  • szybko, prosto i bezpiecznie płacić w sklepach internetowych, stacjonarnych oraz w punktach usługowych bez konieczności podawania  jakichkolwiek danych – wystarczy, że w aplikacji mobilnej wygenerujesz kod BLIK, po czym zatwierdzisz za jej pośrednictwem transakcję
  • wypłacać gotówkę w bankomatach bez użycia karty płatniczej