AKTUALNOŚCI Komunikaty

Likwidacja Oddziału Banku w Zawidowie (05-07-2021)

Szanowni Państwo,

uprzejmieinformujemy, że Zarząd Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu podjął decyzjęw sprawie likwidacji naszej placówki w Zawidowie, ul. Zgorzelecka 26.
Decyzja związana jest z koniecznością optymalizacji sieci placówek naszej firmyw sposób zapewniający maksymalną efektywność pionu sprzedaży. Zapewniamy, żenie była to dla nas łatwa decyzja, ale niestety konieczna. Oddział w Zawidowiebędzie czynny do dnia 30 września 2021 r.

Prace serwisowe (21-05-2021)

Szanowni Państwo,

Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu informuje, że w poniedziałek 24.05.2021r., w godzinach od 18:00 do 20:30 planowane są prace serwisowe związane z konserwacją systemów bankowych w związku z czym nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy!

Proces umorzeń subwencji udzielonych w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. (28-04-2021)

Proces umorzeń subwencji udzielonych w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. Szanowni Klienci,

Po 29 kwietnia 2021 r. rozpoczyna się proces umarzania subwencji udzielonych w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. dla mikro, małych i średnich firm.Proces umorzeń zostanie zainicjowany indywidualnie dla każdej subwencji, w rocznicę wpłynięcia środków na rachunek firmy.

Warto pamiętać, że firmy, których działalność jest wykonywana w jednym lub więcej z 54 kodów PKD, które skorzystały z Tarczy Finansowej PFR 2.0, będą mogły po spełnieniu warunków formalnych skorzystać z 100 proc. umorzenia subwencji.


Tarcza Finansowa PFR 2.0 (22-01-2021)

Tarcza Finansowa PFR 2.0

Jeżeli prowadzisz mikro, małą lub średnią firmę to możesz złożyć wniosek o bezzwrotną subwencję w ramach Programu Tarcza Finansowa PFR 2.0 w systemie bankowości elektronicznej naszego Banku. To kolejny, po Tarczy Finansowej 1.0., Program wdrażany przez Polski Fundusz Rozwoju, którego zadaniem jest wsparcie firm będących w trudnej sytuacji finansowej w związku z epidemią koronawirusa. W przypadku dużych firm wnioski o finansowanie można złożyć bezpośrednio w PFR na stronie www.pfr.pl/tarcza .

Komunikat do klientów sektora bankowego w sprawie brexitu ! (29-12-2020)

Komunikat do klientów sektora bankowego w sprawie brexitu !

Szanowni Państwo,

Od 1 lutego 2020 r. Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (Wielka Brytania) nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej (UE), jednocześnie od 1 lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. ustanowiony został tzw. okres przejściowy, który w praktyce oznacza, że Wielka Brytania jest związana całym prawem UE i jest traktowana jakby nadal była członkiem UE, z tą jednak różnicą, że przedstawiciele Wielkiej Brytanii nie uczestniczą w pracach instytucji UE.

Okres przejściowy dobiega końca, a dzień 1 stycznia 2021 r. będzie pierwszym dniem po jego zakończeniu. Obecnie negocjowana jest umowa o przyszłych stosunkach między UE i Wielką Brytanią, która miałaby być zawarta jeszcze przed 31 grudnia 2020 roku. Mamy jednak do czynienia z procesem uwarunkowanym politycznie i nie można przewidzieć ostatecznego wyniku tych negocjacji.

Komunikat w sprawie wykonania obowiązków wynikających z Tarczy Finansowej PFR (26-11-2020)

Komunikat w sprawie wykonania obowiązków wynikających z Tarczy Finansowej PFR

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, że Przedsiębiorcy, którzy zawarli Umowę Subwencji Finansowej w ramach Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju zobowiązani są do przedstawienia w terminie do 31 grudnia 2020 r., w celu weryfikacji przez Bank, dokumentów potwierdzających, że osoba, która zawarła Umowę była uprawniona do reprezentowania Przedsiębiorcy.

Remont Oddziału Banku w Leśnej zakończony ! (18-11-2020)

Remont Oddziału Banku w Leśnej zakończony !

Drodzy Klienci,

Po przeszło 11 miesiącach zmagań ukończyliśmy generalny remont Oddziału w Leśnej Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu. Dołożyliśmy wszelkich starań, by wyremontowany Oddział Banku kojarzył się z wartościami, które są Bankowi bliskie – z przywiązaniem do tradycji oraz twórczym z niej korzystaniem dla osiągania celów osadzonych w przyszłości. Widoczne w wystroju elementy drewna, kamienia oraz przyjęta kolorystyka sugerują, że Łużycki Bank Spółdzielczy w Lubaniu opiera się na naturalnych, trwałych fundamentach, a także czerpie z wyjątkowych cech regionu w którym funkcjonuje. Uzyskany w ten sposób efekt wizualny, odpowiadający nowoczesnym standardom bankowości, nie oznacza jednak kompromisu z funkcjonalnością. Przestrzeń zaaranżowana jest nieszablonowo, z uwzględnieniem potrzeb konkretnych grup klientów. W Placówce wyodrębniona i zmodernizowana została także strefa całodobowa z nowoczesnym bankomatem z funkcjami wpłatomatu i kantoru wymiany walut (w euro). Ponadto udało nam się też stworzyć profesjonalną i przyjazną przestrzeń dla klienta biznesowego z nowoczesną salą konferencyjną.

Wszystkich Państwa, dla których prowadzone prace remontowe były utrudnieniem, przepraszamy, żywiąc jednocześnie nadzieję, że podjęty trud przyczynił się do podniesienia standardów pracy naszych pracowników oraz jakości obsługi klienta i znacząco zwiększył bezpieczeństwo pracy samego Banku.

Serdecznie zapraszamy !

Ewakuacja Oddziału w Lubaniu (25-09-2020)

Szanowni Klienci,
W związku z realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym znalezionym niewybuchem z okresu II wojny światowej w Lubaniu pomiędzy ulicami Graniczna- Torowa w Lubaniu i prowadzoną w związku z tym ewakuacją centrum miasta Lubania, Oddział Banku w Lubaniu, w dniu 25-09-2020 roku czynny będzie od godziny 12:00

Bezdotykowe wypłaty gotówki w bankomatach w Siekierczynie i w Leśnej (25-08-2020)

Bezdotykowe wypłaty gotówki w bankomatach w Siekierczynie i w Leśnej

Uprzejmie informujemy, że klientom Łużyckiego Banku Spółdzielczego w Lubaniu została udostępniona nowa funkcjonalność w zakresie wypłat z bankomatów naszego Banku.

smartKARTA daje możliwość wypłaty gotówki z bankomatów beż użycia karty. Funkcja działa w ten sposób, że klient z poziomu aplikacji mobilnej skanuje kod QR z bankomatu i wypłaca zadaną przez siebie kwotę.